slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Проконсультувались щодо ВІЛ-інфекції 29/11/2012

Під час акції з профілактики ВІЛ-інфекції в Україні, організованої за ініціативою Укрзалізниці профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та підтриманої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні, медики обстежили на ВІЛ, гепатит та венеричні захворювання 38 пасажирів та відвідувачів залізничного вокзалу Дніпропетровськ-Головний, проконсультували й надали необхідну довідкову інформацію 3 тис. 375 перехожим, роздали 27 тис. презервативів.

Під час акції кожен бажаючий міг пройти експрес-тестування на ці інфекції у спеціальній мобільній амбулаторії, проконсультуватись з лікарем та отримати необхідну інформацію щодо профілактики даних захворювань від представників Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, медичної служби Придніпровської залізниці, громадських організацій «Надія+», «Віртус» та Червоний Хрест.

За словами регіонального координатора Міжнародного альянсу з ВІЛ/ СНІД в Україні по Дніпропетровській області Михайла Ярошевського, їх організація охоче відгукнулась на пропозицію Укрзалізниці провести інформаційно-профілатичну акцію на залізничних вокзалах України.

«Такі акції дуже важливі, їх мета – донести до населення найповнішу інформацію про небезпеку ВІЛ/СНІДу. Сьогодні ця інфекція вишла за межі певних соціальних групп населення, від неї не застрахована жодна людина. За останніми статистичним данними, 0,8% населення Дніпропетровської області є ВІЛ-позитивним. Тому ми пропонували усім бажаючим пройти експрес-тести на 4 інфекції: ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс. Кожен лікар мобільної амбулаторії не лише брав кров у відвідувача, але й був готовий у разі позитивного результату міг надати йому психологічну й консультативну допомогу», - розповів Михайло Ярошевський.

Акція організована у рамках Всеукраїнської кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя» напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається щороку 1 грудня, та на виконання загальнодержавної програми із забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року № 1026-VI, в частині проведення освітньої та роз'яснювальної роботи з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки.

Захід підтримано Агентством США з міжнародного розвитку, Фундацією Леві Стросса та Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Довідка: За останніми даними, в Україні статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції вийшов на перше місце та наразі становить 55, 5% від усіх нових випадків інфікування. Щодня більше 13 осіб в Україні інфікується ВІЛ. Тому забезпечення населення відповідною інформацією і засобами профілактики буде сприяти зниженню поширення ВІЛ-інфекції та інших хвороб, які передаються статевим шляхом.