Придніпровська залізниця

На Придніпровській магістралі затримали розкрадачів залізничного майна та вантажів 19/10/117

За період з 9 по 16 жовтня 2017 року працівники воєнізованої охорони Придніпровської залізниці присікли 10 розкрадань майна та вантажів, за злочинні дії затримали 8 осіб.

Так, у ніч на 10 жовтня на станції Синельникове-1 ВОХОРівці затримали двох чоловіків, які мали при собі злодійський «набір» - лопату, сокиру, лом. Як з’ясувалося, грабіжники вже встигли вирубати кабелі електроживлення, що йшли від місцевої тягової підстанції. Орієнтовна вартість вкраденого – близько 95 тис. грн. Зловмисників передали до Синельниківського відділу поліції.

Тринадцятого жовтня на станції Миколаївка-Донецька стрільці команди швидкого реагування затримали двох злодіїв, які викрали з вантажних вагонів 90 мішків вугілля і спробували вивезти вкрадене вантажівкою ЗІЛ. Розкрадачів також передали правоохоронцям.

Окрім цього, за вказаний період за ходіння коліями у невизначених місцях було затримано 27 осіб. Усіх порушників правил, встановлених на залізничному транспорті України, оштрафовано.

У 2017 році кількість незаконних втручань сторонніх осіб у роботу Придніпровської залізниці збільшилася в 2,4 рази 19/10/117

У січні-вересні 2017 року кількість несанкціонованих втручань сторонніх осіб у роботу регіональної філії «Придніпровська залізниця» проти такого ж періоду минулого року збільшилася з 54 випадків до 127, тобто майже у 2,4 рази.

Найбільш стрімко зросла кількість випадків розобладнання рухомого складу та залізничної інфраструктури, а також розкрадань вантажів із вагонів – 93 факти цьогоріч проти 37 за дев’ять місяців 2016 року.

Майже удвічі в 2017 році побільшало випадків застосування насильства щодо осіб, які перебувають на залізничному транспорті, – 7 проти 4 відповідно.

Удвічі частішими за цей період були і повідомлення про встановлення вибухових пристроїв у рухомому складі, на вокзалах та інших залізничних об’єктах – відповідно 9 та 4 факти. Більшістю ці повідомлення були хуліганськими витівками.

На відміну від минулого року, цьогоріч зловмисники неодноразово накладали сторонні предмети на колії (12 випадків), а також кидали їх у поїзди (3 випадки), що призвело до тривалих затримок поїздів.

Так, у результаті незаконних втручань сторонніх осіб за 9 місяців 2017 року на залізниці затрималися 507 поїздів на 309 год. 19 хв., збитки склали майже 1,6 млн грн. Для порівнянні: торік було затримано 134 поїзди на 110 год. 7 хв., а збитки перевищили 681 тис. грн.

Придніпровські залізничники застерігають громадян від спроб втрутитися в роботу залізничного транспорту, хуліганських дій щодо рухомого складу, посягань на залізничне майно та вантажі. Несанкціоновані втручання можуть призвести до трагічних наслідків, а також тягнуть за собою кримінальну та адміністративну відповідальність.

На Придніпровській залізниці в 2017 році зафіксовано на 25% менше ДТП на переїздах та коліях, ніж торік 19/10/117

Придніпровські залізничники закликають автомобілістів неухильно дотримуватися правил перетину залізничних колій, бути уважними до власної безпеки та безпеки інших учасників руху.

За дев’ять місяців 2017 року на залізничних переїздах Придніпровської магістралі та коліях поза ними сталося 11 дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв автотранспорту, шестеро людей загинули (в тому числі одна дитина), двоє - отримали травми.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість ДТП на залізничних переїздах магістралі зменшилася на чверть – торік було зафіксовано 8 таких інцидентів із двома травмованими.

Позитивної динаміки вдалося досягти завдяки комплексній роботі, яку проводять придніпровські залізничники, щоб гарантувати безпеку перетину залізничних колій.

Так, двічі на рік усі переїзди обов’язково оглядаються комісіями у складі представників залізниці, поліції, автодору, місцевих органів влади. Першочергова увага приділяється переїздам з автобусним рухом.

Залізничники докладають зусиль, аби утримувати в належному стані переїзні настили, автоматичні шлагбауми, прилади звукової та світлової сигналізації, дорожні знаки, забезпечувати на переїздах добру видимість та освітлення, справну роботу світлофорів, тощо.

Не припиняється і профілактична робота серед водіїв автотранспорту. До неї широко залучено можливості ЗМІ та наочної агітації, десятки фахівців, які проводять бесіди та лекції як у трудових колективах, так і на переїздах з активним автомобільним рухом.

Завдяки профілактичній роботі кількість випадків невиробничого травматизму на Придніпровській залізниці в 2017 році зменшилася майже на 14% 18/10/117

За дев’ять місяців 2017 року на Придніпровській залізниці травмувалися 64 осіб, не пов’язаних із виробництвом, 38 із них смертельно. Серед постраждалих є п’ятеро неповнолітніх, двоє з яких отримали травми, не сумісні з життям. Усі цьогорічні нещасні випадки сталися з вини самих потерпілих, що грубо порушили правила безпечної поведінки на залізничному транспорті та залізничних об’єктах.

Як розповіли в Дніпровському регіональному відділі контролю за умовами праці та промисловою безпекою ПАТ «Укрзалізниця», причинами невиробничого травматизму на залізниці у цей період були: перехід колії безпосередньо перед потягом; у невстановлених місцях; ходіння коліями; зачепінг та користування мобільними ґаджетами під час переходу через залізничні колії.

Більшість постраждалих на Придніпровській залізниці (56%) – це чоловіки (36 осіб, з яких 21 загинула). Кожен третій нещасний випадок із необачними громадянами на коліях трапився у вечірні та нічні години – між 18:00 та 24:00.

У порівнянні з дев’ятимісячним періодом 2016 року кількість сторонніх осіб, які цьогоріч травмувалися на залізниці, зменшилася на 13,5% – торік травми отримали 74 особи, з них 45 – смертельні.

Поліпшенню ситуації сприяла активна профілактична робота, яку проводили придніпровські залізничники.

Так, двічі за цей період на залізниці оголошувалися місячники профілактично-роз’яснювальної роботи з попередження невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед населення, пасажирів, учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих та дошкільних навчальних закладів, працівників підприємств, насамперед розташованих у районах, прилеглих до залізничних колій.

Під час лекцій та бесід, до проведення яких було залучено майже 1 тис. фахівців залізниці, використовувалася наочна агітація у вигляді інформаційних пам’яток, закладок та плакатів, а також відеопродукція власного виробництва.

На станціях і вокзалах Придніпровської залізниці постійно забезпечується трансляція відеороликів та оголошень через гучномовці щодо дотримання громадянами правил безпеки, а також застережень про маневрову роботу на коліях, прибуття, прослідування та відправлення поїздів.

Придніпровські залізничники забезпечують якісне утримання та достатнє освітлення пасажирських платформ, переїздів, пішохідних і службових переходів, покажчиків місць проходу; надійну роботу загороджувальних пристроїв, звукової та світлової сигналізації.

На виконання заходів галузевої Програми з попередження нещасних випадків невиробничого характеру на залізничному транспорті України на 2017 рік на залізниці встановили залізобетонне огородження на станції Вільнянськ та платформі 184-й кілометр перегону Діївка – Горяїнове.

За дев’ять місяців на Придніпровській залізниці вберегли від розкрадань майно та вантажі вартістю понад 1,8 млн гривень 17/10/117

У січні-вересні 2017 року працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця» присікли 387 посягань на власність та вантажі магістралі, за злочинні спроби затримали 331 особу. Орієнтовна вартість майна, яке ВОХОРівці вберегли рук злодіїв, перевищила 1,8 млн грн.

У порівнянні з минулим роком активність розкрадачів за цей період зросла на 36 % - торік було зафіксовано 284 злочинні спроби.

У загальній кількості крадіжок на 9% побільшало зазіхань на вантажі, які перевозить магістраль, – 169 випадків проти 144 за дев’ять місяців 2016 року. За розкрадання вантажів цьогоріч було затримано 102 зловмисники.

Чільні позиції у переліку вантажів, які цікавлять злодіїв, займає вугілля (75 випадків), брухт (40 випадків), металопрокат (21 випадок). Не гребували розкрадачі також чавуном і металевими виробами (13 випадків), деревиною (7 випадків), добривами (4 випадки), а ще зерном, пально-мастильними матеріалами, харчовими продуктами, цементом, тощо.

Щоб присікти зухвалі набіги на вантажні поїзди, ВОХОРівці цього року вдвічі частіше застосовували вогнепальну зброю – 66 разів проти 28 торік. Найчастіше попереджувальні постріли лунали на перегонах П’ятихатки – Ерастівка, П’ятихатки-Стикова – П’ятихатки; Верховцеве – Верхньодніпровськ; Вільногірськ – Верховцеве.

Найбільш криміногенними ділянками залізниці за дев’ять місяців цього року були П’ятихатки-Стикова – Ерастівка – Верховцеве (28,6 % повідомлень про втручання сторонніх осіб у рух поїздів), Іларіонове – Синельникове-1 – Івківка (12,4 %), Чортомлик – Нікополь – Мирова (6,7 %), а також станції Таврійськ, Миколаївка-Донецька, Чаплине, Діївка.

Щоб запобігти розкраданню вантажів та забезпечити схоронність залізничної інфраструктури, підрозділи відомчої воєнізованої охорони здійснювали оперативне реагування на повідомлення про несанкціоновані втручання сторонніх осіб у роботу залізниці, негласне супроводження вантажів, виставляли пікети, засідки, патрулі на найбільш криміногенних ділянках магістралі, перевіряли пункти приймання брухту для виявлення вантажів із слідами маркування, деталей верхньої будови колії, рухомого складу, засобів сигналізації та зв’язку, електропостачання, проводили обстеження структурних підрозділів, де скоєно крадіжки майна, тощо.

Окрім цього, під час оперативно-профілактичних заходів за порушення правил, встановлених на залізничному транспорті (ходіння коліями у невизначених місцях, незаконний проїзд вантажними поїздами), за дев’ять місяців 2017 року стрільці ВОХОР затримали 944 чоловіки, яких було оштрафовано на суму понад 32 тис. грн.

Переглянути архівні новини