Придніпровська залізниця

Окремої думки з питань безпеки бути не може - тільки неухильне дотримання існуючих правил, - Микола Кужавський 17/11/2017

За 10 місяців 2017 року на інфраструктурних об’єктах регіональної філії було травмовано 71 людину, у тому числі 45 – смертельно. Серед постраждалих – шестеро дітей, двоє з яких отримали травми, не сумісні з життям.

Попри цьогорічну тенденцію до зменшення кількості нещасних випадків зі сторонніми особами на залізниці (торік за аналогічний період було травмовано 80 чоловік, 49 – зі смертельними наслідками, у тому числі одного неповнолітнього), на магістралі стурбовані фактами невиробничого травматизму, бо за кожною цифрою статистики стоїть людська доля.

Проведений фахівцями аналіз причин травмування сторонніх осіб на залізничних об’єктах засвідчив, що в усіх випадках винуватцями нещасть, які сталися на коліях, були самі постраждалі. Найчастіше ці люди перетинали колії безпосередньо перед поїздом, що наближався; у невстановлених місцях, ходили по самих рейках чи занадто близько до колій. Кожен третій випадок невиробничого травматизму припадає на вечірні та нічні години, а в списку постраждалих майже 60% становлять чоловіки, які зазвичай менш обачні, ніж жінки.

Однак придніпровських залізничників найбільше непокоїть той факт, що цього року серед потерпілих чимало літніх люди, а також є діти й підлітки. Перші потрапляють під колеса потягів, бо з віком втрачається пильність і швидка реакція, другі – бо ще не мають достатнього життєвого досвіду, а головне – міцних знань з безпечної життєдіяльності.

Утім, «саме знання та неухильне дотримання існуючих правил безпечної поведінки в рухомому складі чи на залізничних об’єктах здатні вберегти людину від травм і каліцтв, втрати здоров’я та найціннішого, що в неї є, – життя, – вважає директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Микола Кужавський. – Окремої думки з питань безпеки на залізничному транспорті бути не може».

За словами очільника залізниці, щоб виховати у громадян, насамперед підростаючого покоління, культуру безпечної поведінки на залізничному транспорті, придніпровські залізничники вживають вичерпні запобіжні заходи

«Профілактика невиробничого травматизму на Придніпровській залізниці є складовою комплексної галузевої програми дій, яка послідовно втілюється в життя у загальнодержавних масштабах, – говорить Микола Кужавський. – За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, залізничники справами реагують на велику кількість випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті, шукають шляхи до зменшення трагедій, намагаються донести до громадян, особливо дітей, інформацію, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки».

На виконання галузевої Програми з попередження нещасних випадків невиробничого характеру на залізничному транспорті України на 2017 рік у регіональній філії було проведено роботи з огородження станції Вільнянськ, пасажирських платформ на 184 км перегону Діївка – Горяїнове та 193 км станції Нижньодніпровськ-Вузол. Залізобетонне огородження наразі встановлюють і на станції Сухачівка.

З початку року придніпровські залізничники капітально відремонтували зношені перехідні настили на переїздах та пішохідних мостах, оновили понад два десятки кілометрів повітряних ліній електропередач, виконали ремонт чи заземлення більш як шести тисяч опор контактної мереж, відремонтували освітлення на низці посадкових пасажирських платформ, встановили на залізничних об’єктах більш як півтораста додаткових інформаційних стендів попереджувального змісту, тощо.

А профілактично-роз’яснювальною роботою цього року були охоплені понад 43 тис. вихованців дошкільних, загальноосвітніх, спеціальних і вищих навчальних закладів. До проведення попереджувальних лекцій та бесід із дітьми та підлітками залучалися майже 500 фахівців регіональної філії.

До стабільної роботи в зимовий період готові, - Микола Кужавський 17/11/2017

Усі станції регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» склали комісійні акти готовності до роботи в осінньо-зимовий період, а структурним підрозділам залізниці видано відповідні свідоцтва. «Придніпровська залізниця готова забезпечувати безперебійні та безпечні перевезення пасажирів і вантажів восени-взимку 2017-2018 року», – підсумував підготовчий період директор регіональної філії Микола Кужавський.

Готовність до роботи в складних умовах осінньо-зимового періоду перевірялася безпосередньо у структурних підрозділах та на залізничних об’єктах – під час планових об’їздів і раптових перевірок керівництва залізниці та ревізорського апарату. Неформальний і жорсткий контроль за перебігом підготовчих робіт дозволив виконати заплановані заходи максимально повно та якісно.

Зокрема, до роботи в умовах зимової негоди на залізниці підготували 298 електровозів, 163 тепловози та 17 електропоїздів, 33 одиниці снігоочисної та снігоприбиральної техніки, а також автотранспорт, механізми та інструмент, необхідні для снігоочисних робіт.

Перевірку на дієздатність пройшли і системи пневмообдувки та обігріву стрілочних переводів, пристрої електропостачання, централізованого блокування й зв’язку, від надійної роботи яких залежить безпека руху поїздів, а отже, безпека пасажирів та персоналу. Виявлені несправності було усунено.

В повному обсязі виконано протиожеледні заходи. Зокрема, на залізниці були випробувані схеми плавлення ожеледі та профпідігріву контактної мережі, на рухомому складі встановлені пристрої для механічного очищення ожеледі з контактного дроту, а всі локомотивні депо забезпечені необхідною кількістю пневмобарабанів. Це дасть можливість придніпровським залізничникам стабільно працювати навіть в умовах зимових хуртовин, заметілей та обледеніння.

Стовідсотково підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період виробничі будівлі та споруди магістралі, в яких оновлені чи відремонтовані покрівлі, утеплені виробничі та побутові приміщення, проведено ревізію систем опалення, вентиляції, водогонів, каналізаційних і електричних мереж, а також тепломереж і котелень. Під час підготовчих робіт особлива увага приділялася встановленню та перевірці справності приладів обліку енергоресурсів.

Пріоритетними завданнями у підготовчий період були соціальні питання. «Для залізничників, насамперед тих, хто працюватиме просто неба, підготовлено 56 пунктів обігріву, 16 приміщень для сушіння одягу, гардеробні та душові кімнати, - говорить директор регіональної філії Микола Кужавський. - Завдяки реорганізації роботи дорожньої служби матеріально-технічного постачання ми домоглися стовідсоткового забезпечення працівників зимовим спецодягом, а зимове спецвзуття повністю надійде вже найближчим часом. Організовано їх видачу зі складів структурним підрозділам, а на лінії – безпосередньо працівникам. Уперше за останні роки залізниця спрацювала настільки оперативно – зазвичай зимову спецодіж завозили аж до весни, а стовідсотковий поріг забезпечення був недосяжним».

Попіклувалися у регіональній філії і про більш як 1,6 тис. першозимників, для яких організували спеціальне навчання. Додаткові інструктажі з правил безпеки також провели для 14 тис. працівників, що цієї зими виконуватимуть роботу на відкритому повітрі.

«Ми робимо все, щоб залізничний транспорт у будь-яку пору року, за будь-якої погоди залишався найбільш безпечним та надійним видом транспорту в Україні, щоб українці і надалі віддавали перевагу саме залізниці, – підсумовує Микола Кужавський. – Таке завдання перед нами ставить менеджмент ПАТ «Укрзалізниця», особисто в.о.голови правління Євген Кравцов – таке завдання ставимо перед собою і ми».

Придніпровські залізничники закликають водіїв автотранспорту бути обережними під час перетину колій 16/11/2017

У січні-жовтні 2017 року на залізничних переїздах Придніпровської залізниці та коліях поза переїздами сталися 12 дорожньо-транспортних пригод за участю автомобільного транспорту. У результаті шестеро людей загинули, в тому числі одна дитина, троє отримали травми.

У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року цьогоріч спостерігається позитивна тенденція до зменшення кількості ДТП - минулого року на залізничних переїздах та коліях поза ними було зафіксовано 8 дорожньо-транспортних пригод, в яких постраждали дві людини.

Усі ДТП під час перетину залізничних колій як цього, так і попереднього року сталися з вини водіїв автотранспорту, що грубо порушили чинні правила дорожнього руху.

Придніпровські залізничники закликають водіїв та пішоходів до неухильного дотримання правил безпечного перетину залізничних переїздів та колій. Тільки так можна уникнути непоправних трагедій, каліцтв, втрати здоров’я та особистого майна.

Нагадаємо, що наразі на Придніпровській залізниці проходить Тиждень безпеки дорожнього руху, покликаний привернути увагу до проблем травматизму та смертності на автошляхах, зокрема й на тих, які перетинають залізничні колії.

Придніпровські залізничники навантажили понад один мільйон тонн зерна нового урожаю 16/11/2017

Станом на 13 листопада регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» навантажила 1 млн 46,3 тис. тонн зерна нового врожаю, задіявши у цих перевезеннях майже 16 тис. зерновозів.

З першого липня, коли стартували перевезення нового урожаю зернових, і дотепер придніпровські залізничники щодоби навантажують у середньому по 7,7 тис. тонн цьогорічного зерна (117 зерновозів).

Загалом у 2017 році регіональна філія вже навантажила 1 млн 726,5 тис. тонн зернових вантажів.

Юні залізничники зі Львова були кращими у конкурсі малюнків, а з Дніпра – у фотовиставці 15/11/2017

Журі XIII Всеукраїнського екологічного фестивалю «Залізничний транспорт та екологія», який днями пройшов на Запорізькій дитячій залізниці, визначило переможців художньої виставки-конкурсу «Емблема фестивалю» та фотоконкурсу на тему «Мандрівка залізницею у чарівний світ природи». Оцінювали роботи юних залізничників з різних куточків України не тільки представники Запорізької дитячої магістралі, але й професійні викладачі художнього та фотомистецтва.

Кращими емблемами фестивалю було визнано малюнки Марії Романків (Львівська дитяча залізниця), Анни Москвітіної (Запорізька дитяча залізниця) та Софії Штагаренко (Луцька дитяча залізниця).

А найкращі фотомандрівки у неповторний світ української природи увазі журі та учасників екофестивалю запропонували Даніель Санчес (Дніпровська дитяча залізниця), Олег Трегуб (Мала Південна залізниця) та Ярослав Папій (Запорізька дитяча залізниця).

Усіх переможців нагороджено цінними подарунками від керівництва регіональної філії «Придніпровська залізниця». Однак солодкі сюрпризи отримали всі учасники фестивалю, а також дитячі творчі колективи Запорізького регіону, які допомагали юним залізничникам у проведенні екологічного форуму.

Нагадаємо, що основним завданням фестивалю «Залізничний транспорт та екологія» є формування всебічно розвинутої особистості з активною природоохоронною позицією. Цього року до Запорізької дитячої залізниці прибули делегації дитячих залізниць з Києва, Дніпра, Львова, Харкова, Рівного та Луцька.

Переглянути архівні новини