slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Робота із засобами масової інформації

Роботу із запитами ЗМІ, вирішення питань щодо отримання коментарів (інтерв’ю) фахівців регіональної філії, проведення фото-, відеозйомок на залізничних об’єктах тощо координує прес-центр адміністративної служби. Отримання інформації представниками ЗМІ здійснюється на підставі письмового запиту на керівництво регіональної філії, який повинен містити:

- П.І.Б. запитувача;

- ЗМІ, який він представляє;

- стисло викладену суть запиту;

- контактний телефон чи адресу електронної пошти запитувача;

- дату подання запиту.

Доступ на залізничні об’єкти для здійснення фото- та відеозйомки

Згідно зі ст. 16 Закону України «Про транспорт» частини території підприємств, вокзалів, станцій і шляхів сполучення, де здійснюється рух транспортних засобів, проводяться маневрові та вантажно-розванта-жувальні роботи, є зонами підвищеної небезпеки, і перебування громадян у цих зонах забороняється.

Крім того, на Придніпровські й залізниці визначено перелік об’єктів та структурних підрозділів, які підлягають охороні силами відомчої воєнізованої охорони, доступ сторонніх осіб на територію яких обмежений та відповідно на яких немає можливості проведення зйомок.

Виявивши сторонніх осіб на території заборонених зон, працівники відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті вживають заходів до їх випровадження з території забороненої зони, а за наявності підстав для підозри порушників у збиранні інформації, фото-, кіно чи відеозйомці без належного дозволу проводять їх затримання і передають правоохоронним органам.

Згідно з порядком, який діє на Укрзалізниці, кіно-, відеозйомки публічного призначення можуть проводитись на вокзалах (крім службових приміщень) за умови додержання технології роботи вокзалів, неперешкоджання переміщенню пасажирів по території вокзалу, посадці (висадці), відсутності загрози безпеці пасажирів та руху поїздів.

Фото-, відеозйомка на залізничних об’єктах відбувається після узгодження з керівництвом залізниці через прес-центр і виключно у супроводі працівника прес-центру таабо представника того структурного підрозділу залізниці, де відбувається зйомка.

З урахуванням вищевикладеного для узгодження зазначених питань необхідно особисто чи поштою (за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Дмитра Яворницького, 108), через факсимільний зв’язок (факс (056) 793-27-63) або електронною поштою () надати письмову заявку, в якій зазначити:

- П.І.Б. заявника;

- мету зйомки;

- місце і час її проведення (в тому числі тривалість);

- об’єкти зйомки, кількість учасників зйомки;

- контактний телефон чи електронну пошту заявника;

- з яких питань потрібен коментар працівників залізниці.

У разі отримання дозволу заявник має право здійснювати зйомку лише в зазначений час, у зазначеному місці і тільки заявленого об’єкту. Порушення цих, а також вищевикладених вимог є підставою для припинення роботи оператора, який проводить фото- чи відеозйомку.

Термін розгляду запитів (заявок) – не пізніше п'яти робочих днів від дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту (заявки) має бути обґрунтованим.